top of page

S’E THASHË UNË…


NJË POEZI NGA MYSLIM MASKA

S’E THASHË UNË…

Nuk duhet të jesh i mirë,

I bukur, i ditur,

Engjëll.

Kjo botë adhuron

Më shumë qafirët

Që vrasin dritat

Dhe ëndrrat…

S’e thashë unë.

Një PROFET,

Më puthi, qau dhe iku,

Nuk e di se ku…

27- 12 – 2022, Athinë.

49 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page