top of page

RANË KËMBANAT…


RANË KËMBANAT…

Ranë këmbanat

Të gjithë qenë të shurdhër!

U ndez fanari jeshil,

Të verbër qenë të gjithë!

Ra nata e tha:

“Me të verbër e të shurdhër”

Si mund të çel drita?...

E dëgjova dhe qava

Sa dhe qielli u rrëqeth,

Lotë të nxehtë yjesh

Pikuan shpirtit tim

E më përvëluan…

32 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page