top of page

Qeveria është e dëshpëruar të shmangë turmat


Puna 9-5 mund të jetë një gjë e së kaluarës kur MB përfundimisht del nga bllokimi i koronavirusit


Qeveria është e dëshpëruar të shmangë turmat me orë të shpejta, kështu që planet për të ndarë kohën e fillimit të punës thuhet se po konsiderohen


Koha e punës mund të stagohet me 9-5 orë zyre të dëbuara për të ardhmen e parashikueshme, është pretenduar. Qeveria është e dëshpëruar të shmangë turmat në orë e ngarkuara, duke çuar në trena të mbushur dhe stacione hekurudhore, kështu që planet për të ndarë kohën e fillimit të punës deri në orën 7 të mëngjesit, 10 të mëngjesit dhe 1 të mëngjesit, raportohet se po konsiderohen. Dhe ditët alternative të punohet gjatë fundjavave gjithashtu mund të jenë pjesë e një plani qeveritar për një "normal" të ri, raporton Daily StarOnline. Një burim i kabinetit i tha The Sun: "Ne duhet të marrim shpejt fatet e ekonomisë ose së shpejti nuk do të mbetet më. "Por jeta dhe puna do të duken shumë ndryshe kur ato ndodhin, pavarësisht nëse janë orë të mbytura në skenë ose shkojnë në çdo ditë tjetër." Disa këshilla mund të lejojnë vetëm këmbësorët dhe çiklistët në qendrat e qytetit të lejojnë më shumë hapësirë, është raportuar.

Vendi ka qenë në mbyllje që nga muaji mars me Mbretërinë e Bashkuar të kapur nga pandemia e koronavirusit. Numri i të vdekurve ditën e enjte është në 18.100 me më shumë se 100,000 raste. Ministrat e qeverisë kanë vendosur një qëllim që të arrijnë 100,000 teste në ditë deri në fund të prillit.

Sekretari i Jashtëm Dominic Raab, duke qëndruar në detyrë për Kryeministrin Boris Johnson në PMQs, u kritikua nga udhëheqësi i opozitës Sir Keir Starmer si "shumë i ngadaltë dhe larg nga vendet e tjera evropiane" për të provuar.

28 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page