top of page

PSE MË DHEMB...Nje pathollog kur me pa keshtu siç jam , me rekomandoi nje kardiolog te ri "paske mbi peshe goxha kilogram dhimjen e zemres ta zbulon vetem ai"


Por aparatet s'nxoren asgje n'shesh dhe analizat e shumta gjithashtu. Kardiologu me stetoskop ne vesh pyeti: "Mos jeni gje emigrant ketu"?


"Eshte e kote" -tha pas nje anamneze, "te shkosh e te vizitohesh serish Zemra dhemb, por sesht me vese, dhemb per vendin tend, sigurisht."

Bordo ; Korrik 2002

9 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page