top of page

Pozaet Qose: ME NJË FRYMËNë male bora humbi mes rrëfenjash,

Më shkronja gjurmësh syri s’sheh tani,

Sepse i bënë petale luleshqerrat ,

Kur shkrepi syri yt në arrati.


Si vogëlush lodron hapësirës dielli,

Vështron sytë e blerimit me habi

Dhe i përhumbur nis një avaz fyelli,

Që na përzien tok një mijë ndjesi.


Gështenja e egër prapë e çeli veten

Si një rrëfenjë të re, me buzë e sy,

Premtim se do të jetë gjithnjë e gjelbër,

Si një bekim për mua dhe për ty.

12 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page