top of page

Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar rritet mbi 18,000


Harta e koronavirusit në Londër: Numri i saktë i rasteve në çdo bashki në Londër ndërsa numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar rritet mbi 18,000

173 vdekje të mëtejshme janë konfirmuar nga NHS në spitalet në të gjithë Londrën

Mbi 133,000 njerëz kanë testuar pozitivë për koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar. Në Londër, shifra për teste pozitive është 22.352. Gjithsej pesë bashki në Londër tani kanë më shumë se 1.000 raste të konfirmuara të virusit. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Londër tani është ngjitur në 4,211, sipas shifrave të lëshuara sot (e Mërkurë, 22 Prill) nga Public Health England. Në pjesën tjetër të Britanisë së Madhe, tani ka pasur 18.100 vdekje për shkak të virusit.

Brent ka më së shumti në kryeqytet, me 1.254 raste, e ndjekur nga Croydon (1,226), Southwark (1,105), Barnet (1,101) dhe Lambeth (1,047).

12 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page