top of page

NJË LUGË


NJË LUGËTak - tak - tak… trokitja

Kërciti si gurë

Mirë që vure llozin

Po ngrite dhe mur!…


Jooo… në derë për famë

As tënden lavdi…

Doja nga e jotja

Një “ lugë “ letërsi !…


Thash… si majdanozi

Tretur ndër gatime…

Ta hedh atë “ lugë “

Mbi letërsinë time…


Mos lodhur , aq shumë

Zhurmërima “ tak “ …

Më mirë llozin derës

E bie rehat ?!…

N . L . ( F )

23 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page