top of page

Një lirikë


Një lirikë nga Myslim Maska Yjet edhe kur vdesin Na delegojnë dritë Të mëndafshtë. Të sërmajtë… Bilbilave, Kur u mbarojnë këngët Vdesin duke qarë… 14-tetor- 2022, Athinë.59 views2 comments

2 Comments


I nderuar miku im Komi! E rendesishme eshte qe jeni mire me shendet, mirenjohje te

thellle per vleresimin e lirikes time. suksese dhe juve. Me shume respekt, Myslimi.

Like

Kozma Gjergji
Kozma Gjergji
Nov 06, 2022

Tungjatjetani Myslim! Këto tre ditët e fundit s'kam qenë në shtëpi, ndaj dhe jam i vonuar për të shprehur një konsideratë rreth lirikës tuaj më të re. Urime që vijoni ethshëm "dashurinë" me muzën si në muajin e mjaltit, nga e cila ngjizen e lindin krijesa poetike të tilla që digjen e shuhen për të dhënë dritë e këngë. Për këtë arsye edhe vdekja e tyre na duket, ashtu siç e thoni në poezi, tejet e bukur, e madhërishme, prometeane. Gjithë të mirat! K.Gjergji.

Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page