top of page

Ndeshja Angli-Islandë e Ligës së Kombeve mund të zhvillohet në Shqipëri
Shqipëria po konsiderohet si një vend alternativ për shkak të kufizimeve të udhëtarëve në Danimarkë në MB.

Abonohuni në gazetën tonë ditore!Shqipëria është shfaqur si një vend i mundshëm për ndeshjen e Ligës së Kombeve të Anglisë kundër Islandës javën e ardhshme.

Përballja e Wembley të Mërkurën, 18 Nëntor është vënë në rrezik pas ndalimit të Qeverisë për mbërritjet nga Danimarka, i cili përfshin të gjithë sportistët elitë të cilët më parë ishin përjashtuar nga kufizimet.

Islanda është planifikuar të luajë Danimarkën në Kopenhagë të Dielën përpara takimit me ekipin e Gareth Southgate dhe duket se do të bëhet viktimë e rregullave të azhurnuara.

Anglia mund të duhet të përballet me Islandën në Shqipëri pas ndalimit të ri të udhëtimit në Danimarkë

Anglia mund të duhet të përballet me Islandën në Shqipëri pas ndalimit të ri për të udhëtuar në Danimarkë (Nick Potts / PA) FA është ende në pritje të sqarimit nga Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar nëse loja mund të vazhdojë.

Por agjencia e lajmeve e PA e kupton që Shqipëria po konsiderohet si një vend i mundshëm neutral për të pritur një ndeshje që mund të vendosë kualifikimin për fazën tjetër të Ligës së Kombeve. Anglia dhe Danimarka janë në nivelin e shtatë pikëve në Grupin A2, dy pikë prapa liderit Belgjikë.

Skuadra e Southgate drejtohet për në Belgjikë të Dielën përpara se të merret me Islandën e pakuptimtë të Mërkurën, kur Danimarka është planifikuar për një udhëtim në Belgjikë. Britanikët mund të kthehen nga Danimarka, por duhet të izolohen së bashku me të gjithë anëtarët e familjes së tyre për 14 ditë.

23 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page