top of page

NË PRUSH TË FJALËS


NË PRUSH TË FJALËS


Nga filxhan i kafese fjolla të bardha,

mbushur plot aromë dhe ngrohtësi,

kafe e zier në prush të nxehtë të fjalës,

sa hije ka kuvendi n' konak të "Fjalës lirë"!


Faleminderit zot i këtij konaku madhështor,

derën e konakut mban hapur me bujari,

qofsh kahera simbol kuvendi burrëror,

aty ku gatuhet e merr udhë "Fjala e Lirë".20 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page