top of page

NË DASHURI


NË DASHURI

 

Hëna mbi re,

Tirana po fle,

Vetëm ne të dy,

Për gjum s’kemi nge.

 

Kjo natë pa ty,

Është marrëzi,

Ky shtrat i ftohtë,

Pret ta ngrohsh Ti.

 

Natë, qetësi,

Dhe hëna sot s’fle,

Të pres ty dashuri,

Të përqafohemi si dim ne.

 

Në qiellin e shtatë të kalojmë,

Dashurinë bashkë të shijojmë…

12 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page