top of page

NË ËNDËRR…


NJË POEZI NGA MYSLIM MASKA

NË ËNDËRR…

KUR TE PUTHA

U mrekullova

Më bëre pak të verbër…

Kur u zgjova

U tmerrova

Ti putheshe me një tjeter…

Athine 3 -1o – 2021

58 views2 comments

2 תגובות


I nderua mik! z. Athanasi, faleminderit per komentin. Nderim dhe respekt.

Me dashuri dhe konsiderate, MYSLIMI.

לייק

sotir.mimi
sotir.mimi
05 באוק׳ 2021

S.Athanasi!

Ëndrat ëndra janë. Bën vaki edhe të mos dalin. Por këtu në Athinë për këto raste kanë të gatshme shprehjen: Erotas ine, tha perasi. Që në shqip do thotë: Dashuri është, do të kalojë. Urime miku im, Myslym!

S.Athanasi! / Athinë.


לייק

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page