top of page

MIRËUPAFSHIM


Sherif Bllaca

MIRËUPAFSHIM

Nga Sherif Bllaca

Dje u përshëndetëm

Mirëupafshim i thamë njëri-tjetrit

Pa ditur si do jetë nesër.

Sot heshtje e pa parë ndonjëherë

Telefoni rri i heshtur mbi tavolinë

Koka më është e rënduar

Trupi i lodhur mezi lëviz.

Shikoj lartë qiellin

Më duket sikur herave tjera jo i freskët

Sikur do të përjeton ndoj të keqe

Që vjen e papritur.

Përshëndetja me mirupafshim

Më ka ngel në shpirtë e vesh

Pres kur do ta degjoj përseri

Dhe a do ta dëgjoj prap s’e di!...

103 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page