top of page

MË THER


Nga Natasha Limaj


Mizëri gjallon njerëzia Qepur tokës londineze… Prapa meje fjalurina Copëzime albaneze… Vrik shikimin nga vjen zëri Me amëtaren hyjni… Mizëria që e fliste Londrën, ma bën Shqipëri… Qeshi syri , qau shpirti Dhe , pse gjall’ na mban rinia… Nëpër mend më ther mendimi Ç’po na plaket Shqipëria!..

N . L . ( F ) Londër

38 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page