top of page

LULJA JONË PLOT MIRËSI!


Bashkim Saliasi


Për Ty Aura mendova

Disa vargje të kushtova.

Gjyshi Baçi, kur thërret

Zemra ime bëhet mbret.


Je e vogël, lozonjare

Gojëmbël dhe bujare.

Mbesa ime, zanë trime

Je diamant me shkëlqime.


Kur na del në telefon

Zemra jonë na gufon.

Je thesar, je flori

Mjalt i mjaltit, s’ka si Ti.


Me zërin tënd si kanarinë

E mbushë gjithë shtëpinë.

E ndriçon, i jep dritë

Na shtonë mallin dhe mirësitë.


E moj Aura zemra ime

Të shikojmë na jep gëzime.

Kur zërin ta dëgjojmë

Na duket sikur fluturojmë.


Jetë të gjatë të urojmë,

Thesar je princesha jonë.

O lule plot nektar,

Zemra jote qoftë behar…


25 prill 2021

54 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page