top of page

Lufta Kosovare 1998-99 vs Pushtimi Rus i Ukrainës 2022


Lufta Kosovare 1998-99 vs Pushtimi Rus i Ukrainës 2022


Këto dy fotografi bënë xhiron gati disajavore në mediat britanike. E nisën karahasimin mes tyre në “My London” dhe më pas mjaft media, gazeta, Tv, blogje dhe rrjete sociale i bënë ato virale. Thelbi është i qartë dhe i mirëkuptueshëm. Krahasimi i dy nënave të reja – një në Kosovë, 1999, një në Ukrainë, 2022 – që mbajnë fëmijët e tyre të mitur, në nevojë të dëshpëruar për t'u zhvendosur diku të sigurt.12 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page