top of page

Letër Zotërisë së Nderuar Albin Kurti, Kryeministër në detyrë i Kosovës


Prof.dr. Eshref Ymeri


Letër Zotërisë së Nderuar Albin Kurti,

Kryeministër në detyrë i Kosovës


I dashur zoti Kryeministër,

Sapo u njoha në internet me Vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për vazhdimin e punës Suaj si Kryeministër në detyrë, Vendim që hodhi poshtë Dekretin e Presidentit Hashim Thaçi, i cili, në bashkëpunim të ngushtë me Isa Mustafën, votuesit e Vetëvendosjes më 06 tetor 2019 i konsideron thjesht si delemilet, me të cilët mund të sillet sipas dëshirave të veta.

Nderim dhe respekt të thellë për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës.

Urime nga zemra Juve, Zotëri Kryeministër në detyrë, dhe suksese në përballimin e gjendjes së krijuar nga koronavirusi që po kërcënon mbarë njerëzimin.

Prof.dr. Eshref Ymeri

Sinsinati, Ohajo

01 maj 2020

48 views7 comments

7 Comments


Faruk Taqe: Institucionet e Kosoves po shofin drejte shtetit ligjore ,ne rrugen e demokracise.

Like

Bardhyl Maliqi: Edhe në votimin e internetit Kryeministri në detyre, zoti Kurti, ishte ne avantazh të thellë. Pra Gjykata Kushtetuese ka vepruar drejtm shpejt dhe sakt.

Like

sotir.mimi
sotir.mimi
May 02, 2020

S.Athanasi:

Kënaqësi që lexoj këtë shkrim tuajin Prof.dr.Eshrefi në mbështetje të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, këtij institucioni tejet objektiv në vendimin e tij mbi vazhdimsinë e detyrës së Kryeministrit aktual, ALBIN KURTI.

S. Athanasi.

Like

Niko Seferi: Respekte për Prof.dr.Eshref Ymeri dhe Prof.dr.Fatmir Terziu! Nderim dhe për gjykatën kushtetuese të Kosovës,për këtë gjykim të drejtë patriotik,kundër shpërbërjes dhe rrënimit të Kombit!

Like

Artur Shemaj: Respeke ,prof dr .Eshrefit mikut tim te çmuar ,

Respekte prof .dr Fatmir Terziut ,

Dy personalitete te kultures ,dhe patriotizmes shqiptare

Iu uroj shendet dhe suksese

Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page