Kur kandidova perballë Rexhep Mejdanit


Njazi Xhelo

Facebook të tundon, kur të pyet "çfarë po mendon"?


Nga Njazi Xhelo


Edhe une,si naiv, qe jam,pergjigjem nga nje here...Nuk jam egoist, por nga njehere,udhetoj ne mendimet e mia.

Sot ,me vjen ne mendje, kur kandidova, perballe Rexhep Mejdanit...Une biri i atij,qyteti te shume vuajtur,ishte normale te kandidoja,por i Rexhepit,ishte nje turp,qe nuk ka histori t'a rrefeje...E vuri kandidaturen ne nje qytet te kallashnikoveve dhe te demostrimit te tre gishtave?!Ne nje qytet ku u derdh gjak i dy djemve te rinj te pafajshem,qe i vrau policia e Saliut dhe te djemve te nenave nga veriu,nga bandat huligane,te dirigjuara nga P.S e Cerikut!???Une pas zgjedhjeve ne Kinema 11 Nentori ne Elbasan,para edhe te ndjerit, Heroit te Demokracise Azem Hajdarit,do te shprehesha:-Edhe pse ai "fitoi", me gjithe gradat shkencore ,qe ka,une politikisht,jam i fituar dhe qendroj me lart se ai"!...Bera nje fushate,pasive, i nisur, nga nje pervoje e Carit te Rusise,kur ia la,Mosken te zbrazet,Napoleonit...Fushata ime,ishte e tille edhe per faktin, sepse injorova,ftesen e S.Berishes per te me prezantuar ne Elbasan,me 12 Qershor 1997. Shtabi mbeshtetes nga PD,do te kryesohej nga Daman Sinani (Kryetar