top of page

Kriza e Laburistëve është edhe më e keqe sesa duketAsnjë nga kandidatët e lidershipit nuk mund të rregullojë problemet e rënda me të cilat përballet partia.

Gara e lidershipit të Partisë Laburiste vazhdon. Dy pretendentë tashmë janë tërhequr në rrethana disi komike. Clive Leëis nuk arriti të marrë më shumë se pesë nominime nga deputetët e tjerë. Pretendimi i Jess Phillips se Laborëve u duhet një udhëheqëse femër (d.m.th. e saj) tani duket e çuditshme duke marrë parasysh që ajo është tërhequr dhe miratuar jo vetëm Emily Thornberry, por edhe Keir Starmer ... i cili është një bllok.

19 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page