top of page

Koronavirus në Londër: Mënyra e adhurueshme që 2 vëllezër në Londër...


Koronavirus në Londër: Mënyra e adhurueshme që 2 vëllezër në Londër po i ndihmojnë të pastrehët në kushte vetëizolimi

Nathaniel, 9 vjeç dhe vëllai i tij i vogël Zachary, 7 vjeç, janë në rrugën e duhur për të ecur një milion hapa për të ndihmuar njerëzit e pastrehë të Londrës

Me bllokimet që kanë një ndikim masiv në mënyrën se si ne jetojmë jetën tonë, është e rëndësishme të kemi pak normalitet në ditët tona. Dy vëllezër nga Londra North West po marshojnë me një sfidë ambicioze 10,000 hapash çdo ditë, pavarësisht se duhet të qëndrojnë në shtëpi - dhe kjo është e gjitha ndihma e të pastrehëve. Nathaniel Weldon, 9, vendosi qëllimin e tyre para bllokimit në distancë sociale me vëllain e tij të vogël Zachary, 7 vjeç dhe nënën e Kristen, në të 40-tat e saj. Djemtë dhurojnë për bamirësi çdo Krishtlindje, në mënyrë që të festojnë ditëlindjen e dhjetë të Nathaniel, familja u zotua të ecë një milion hapa së bashku në ndihmë të bamirësisë së të pastrehëve. Familja shpresonte të mblidhte pjesën më të madhe të 10,000 hapave të tyre në ditë duke ecur drejt dhe nga shkolla.

Duke punuar si ekip

Shkollat ​​duke u mbyllur vetëm i kanë bërë ata më shumë krijues në lidhje me mënyrat për të lëvizur sportelet e tyre Fitbit. Nathaniel tha: "Tani ka qenë mjaft e vështirë, por fatmirësisht ne kemi shtuar hapat sikurse ishim në shkollë."

"Ne kemi një kopsht të vogël jashtë në mënyrë që Zac dhe unë zakonisht luajmë shumë futboll."

Kristen, një New Yorker që jeton në Londër për 18 vjet, shpjegoi se ata kanë bërë xhiro të kopshtit të tyre të vogël St John's Wood dhe kanë qenë lart e poshtë shkallëve "më shumë herë nga sa mund të llogariteshit". Ka pasur një konkurrencë mes vëllezërve, sipas Kristen, por ajo u ka kujtuar atyre që të punojnë si ekip.

Ajo tha: "Ata janë mbështetës, por edhe konkurrues, siç duket zakonisht vëllezërit. "Dhurimet që kemi marrë kanë ardhur kryesisht në faqen e Nathaniel, kështu që ata ishin konkurrues për të filluar, por atëherë unë thashë që ne jemi të gjithë në këtë bashkë, kështu që ata janë shumë të entuziazmuar ta bëjnë këtë së bashku për nder të ditëlindjes së Nathaniel. "Zac është shumë i entuziazmuar që mendon për atë që mund të bëjë për ditëlindjen e tij që është shtatori i ardhshëm," shtoi ajo.

Familja ka marrë "shëtitje të distancuara shoqërore" rreth lagjes së tyre, dhe të gjithë janë në rrugën e duhur të arrijnë në shenjën e tyre të miliona hapave nga ditëlindja e Nathaniel në 3 Prill. Kristen shpjegoi se ajo ka folur me djemtë se si po ndikon koronavirusi në të pastrehët në Londër.

Ajo tha: "Të dy kanë folur për coronavirus në shkollë para se shkollat të mbyllen, kështu që ata sigurisht e kuptojnë se çfarë po ndodh.

"Unë gjithmonë pyesja prindërit e mi për të pastrehë kur isha shumë i re dhe nuk dija asgjë." Drejtori i mbledhjes së fondeve, Richard Lee, tha: "Faleminderit shumë për Kristen dhe djemtë e tillë të zjarrtë. "Kriza po punon më shumë se kurrë për të mbështetur njerëzit e prekur nga pastrehësia që janë ndër më të prekurit dhe të rrezikuarit në këtë pandemi. "Me kaq shumë veprimtari bamirësie të anuluara për shkak të virusit, Hapi përpara për t'i dhënë fund pastrehësisë është një mënyrë që njerëzit akoma mund të ndihmojnë në mënyrë të sigurt dhe të ndihmojnë misionin tonë për të siguruar që të gjithë kanë një shtëpi të qëndrueshme që mund ta quajnë të vetën."

46 views0 comments

תגובות


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page