top of page

Këshilla nga mamija Razije Musa


Razije Musa

Këshilla nga mamija Razije Musa: Mos i përqafoni fëmijët e tjerë e sidomos në kohë pandemie


😇Mbajtja e maskës, ruajtja e distancës fizike dhe pastrimi i duarve janë disa nga rekomandimet që tashmë të gjithë kanë njohuri sesi duhet ruajtur shëndetin personal por, edhe të tjerëve.


🤔Por, çfarë mund të jetë shqetësuese këto ditë është përqafimi ndaj fëmijëve shkruan GazetaShneta.


👉Ky shqetësim po vërehet jashtëzakonisht shumë tek nënat dhe për këtë mamia Razije Musa sjell disa rekomandime.


‼️Në rrjetin e saj social “Facebook”, ajo ka sugjeruar se fëmijët nuk duhet përqafuar pa lejen e prindërve, së pari duhet kujdesur për shëndetin personal, por ende më shumë për shëndetin e fëmijëve.


💁‍♀️Për të ofruar dashuri ndaj fëmijëve mund ta shprehni përmes përshëndetjes dhe duke mbajtur distancë.


💚“Mund ta doni dhe përshëndetni në distancë duke mos e rrezikuar, ky është akt me i fuqishëm i dashurisë se sa përqafimet të cilat janë rrezik për bartjen e virusit.”, shtoi ajo.

28 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page