top of page

HISTORI ME TIGËR


Janaq Pani

FabulNjë tigër luanin sfidoi Ndër gjithë kafshët e egra, Të mbyllet në strofkë s'pranoi Më shumë mikun e trimëroi Kur syrin i shkel atij zebra.

Dhe trimit ky akt i kish hije Po sherri - sherrin të bie Se tigrit i eci keq fati Korona me libër shtëpie Të gjithë tigrat i kapi. Po zebrën ndërgjegja s'e vrau Që tigrin çoi në greminë Sërish luanin e shau Që mbyllur i mban në karantinë.

24 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page