top of page

Heathrow gati për të përdorur kamera termike


Heathrow gati për të përdorur kamera termike për të kontrolluar temperaturat e pasagjerëve

Shpresohet se do të rivendosë besimin e njerëzve për të fluturuar

Aeroporti Heathrow do të fillojë kontrollimin e pasagjerëve për koronavirus duke përdorur kamera termike për të kontrolluar temperaturat e tyre. Një provë do të fillojë brenda dy javëve të ardhshme, ka zbuluar shefi ekzekutiv i aeroportit John Holland-Kaye. Gjatë javës së kaluar ai e ka bërë të qartë se distanca sociale është thjesht e pamundur në aeroporte dhe aeroplan. Dhe aeroporti shpreson që teknologjia të ndalojë njerëzit me virus që të fluturojnë me avion.

26 views0 comments

Commenti


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page