top of page

GËZUAR 20 VJETORIN MARK SIMONI ...


Në foto: Mark Simoni me Dritëroin dhe Sadijen, në atë periudhë.

U BËNË 20 VJET që kur unë isha redaktor i kulturës dhe letërsisë në gazetën më të madhe për atë kohë “Koha Jonë”, dhe qeshë botues për tre vite i “Gazeta e Lezhës”. U bënë 20 vite që i pata marrë një intervistë të gjatë Dritëro Agollit për Poetët e Lezhës, vaçansitë e tyre dhe mardhëniet e mira të Dritëroit me këtë grup poetësh të talentuar. Si ikin vitet!


Kopertina e “Gazeta e Lezhës” e atij numri dhe faqja e intervistës.


#mark #simoni

29 views7 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page