top of page

Futbolli i grave: 100 futbollistet më të mira në botë


Kosovare Asllani

Futbolli i grave: 100 futbollistet më të mira në botë


Pernille Harder i Chelsea fiton çmimin për herë të dytë në tre vjet pasi 88 gjyqtarë thanë fjalën e tyre në listën e përbashkët me Offline Rule Podcast. Ndërkaq Kosovare Asllani, 31 vjeç, që luan tek Real Madrid dhe që ka banon në Suedi u përfshi në këtë qindëshe. Për të gazetat britanike shkruan: Gjithmonë do të ishte interesante të shihet se si një lojtar i stilit të lartë shkonte në një ekip ku ajo po besonte te rritja. Për CD-në e vjetër Tacon, Asllani gëzoi një fillim solid në vitin 2020, por që nga ndryshimi në Real Madrid, Suedezja ka qenë në kulmin e lojës së saj. Tetë gola në tetë ndeshje e kanë veçuar mesfushoren si një nga interpretuesit kryesorë në Spanjë dhe në fillim të dhjetorit ajo u ul si golashënuesi më i mirë në kampionat përkrah Ludmila të Atlético Madrid. Me Real Madridin që ndërton një ekip emocionues për të ardhmen, Asllani po shkëlqen dhe pa dyshim që ajo do të vazhdojë të rritet së bashku me ekipin.
12 views0 comments

Comentários


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page