top of page

FEMRA E PARË QË NË JETË MË KA FYER--!!


Bashkim Bega

( Copeza te verteta nga jeta )

( Fjalët qëndrojnë emrat mungojne )


Me kujtohet atehere ne diktaurë

Shkova nje dite ne nje ministri

Misnistri atehere ishte goxha burrë

Jo karagjozë e lapanjozë ka plot tani

Drejtoreshe ishte nje femër -me emër

Me priti perfekt e me shumë respekt

-Ja më thuaj -shok përse je munduar

-Ca materiale konsumi na janë mbaruar

Nje leter nxora dhe ja afrova

Hodhi syte i pa -më fal po nuk ka

E përshëndeta e deren e Ministrit e gjeta

Hyra e takova e punën ja tregova

Ngriti telefonin pak si i nxituar

Jepi ketij shokut ato çka kërkuar

U ktheva në atë zyrë me priti e acaruar

Burracak eshte pak me shume e ke hak

Shkon te ministri - për tu ankuar !!??

-Shkova e takova për pakë muhabet

E kam patur profesor në universitet

Vete meë pyeti kur u ngrita për tu larguar

Ore - sme the ndonjë problem ç far ke???

Filloi me furça e bojra duke më lyer

Ma jep i thashe ate aurorizimin tani

Je femra e parë që në jetë më ka fyer

Beri sikur qeshi po veten se deshi.

33 views0 comments

Commenti


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page