Chelsea konfirmon kontratë të re pesë-vjeçare për Armando BrojaChelsea konfirmon kontratë të re pesë-vjeçare për Armando Broja


Chelsea ka konfirmuar që sulmuesi Armando Broja ka nënshkruar një kontratë të re pesë-vjeçare me klubin. Athletic dha lajmin për marrëveshjen e re afatgjatë të Broja të Shtunën, në atë që është një nxitje e madhe për Chelsea. 19-vjeçari filloi mirë para-sezonin. Ai shënoi një nga golat në fitoren 6 -1 të Chelsea ndaj Peterborough United në miqësoren e tyre të parë të verës, e cila u zhvillua me dyer të mbyllura në terrenin e klubit të Shtunën.

Tammy Abraham dhe Christian Pulisic ishin gjithashtu në fletën e shënimit në atë ndeshje, me Hakim Ziyech</