top of page

Burri u arrestua në Seven Sisters Road, Haringey


Coronavirus në Londër: Një person goditet me lazer pas 'kollitjes në polici dhe bërtitjes se ai kishte Covid-19' në Haringey


Burri u arrestua në Seven Sisters Road, Haringey


Një burrë u ndalua dhe u arrestua pasi dyshohet se bërtiti se ai kishte koronavirus tek policët në Londër para se të kollitej mbi ta. Sipas Policisë Metropolitane, burri iu afrua oficerëve të ulur brenda një automjeti në Seven Sisters Road, Haringey në 4.20 pasdite të Shtunën (28 Mars). Ai bërtiti se ai kinse kishte Covid-19 para se të kollitej me qëllim dhe të dërgonte pështymën mbi të gjithë personelin policor, ndërsa gjithashtu filloi t’i sulmojë ata fizikisht.

Oficerët ndërhynë dhe e arrestuan burrin 24-vjeçar nën dyshimin për shkelje të rendit publik dhe sulm ndaj një punonjësi të urgjencës. Pasi u vëzhgua nga policia, u zbulua se burri nuk kishte ndonjë simptomë të koronavirusit.

105 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page