top of page

"BUKUROSHJA" e DURRËSIT...


Iliriana Sulkuqi

"BUKUROSHJA" e DURRËSIT...

...Që prej katër shekujsh, para Erës së RE s'kish ndjerë kaq klithma shpirti (në të ikur), "Bukuroshja e Durrësit"... Edhe pse e sotmja ia zuri fytyrën me beton - Ajo heshti, duke u lutur...

...dhe Zoti më nuk duroi... ....

"BUKUROSHJA" (që nuk e njihte Zotin ), hapi gjoksin e saj prej BUKURIE - me lot MOZAIKËSH t'i ngjallë... T'I PËRKUNDË SI DHIMBJE HISTORIE ...

Iliriana- Sot dhe para 4 shekuj PARA ERËS SË RE... (Brooklyn, NY, 28 nëntor, 2019)
44 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page