top of page

Boris Johnson mbetet në kujdes intensiv, por po "përmirësohet" ...


Boris Johnson mbetet në kujdes intensiv, por po "përmirësohet" dhe "ulet në shtrat" duke u angazhuar me mjekët, ka thënë kancelari Rishi Sunak.

Kryeministri u zhvendos në kujdes intensiv në Spitalin St Thomas 'në Londër të hënën në mbrëmje - më shumë se një javë pasi u testua pozitiv për koronavirus - kur shëndeti i tij u përkeqësua. Z. Johnson fillimisht u pranua në spital për testime natën e së dielës, pasi vazhdoi të shfaq simptomat COVID-19.

Duke folur në konferencën e përditshme të koronavirusit të Downing Street të Mërkurën, Z. Sunak tha se Kryeministri po merrte "kujdes të shkëlqyeshëm" nga ekipi i tij NHS. "Më e fundit nga spitali është kryeministri mbetet në kujdesin intensiv ku gjendja e tij po përmirësohet", tha kancelari. "Mund t'ju them gjithashtu se ai ka qenë i ulur në shtrat dhe është komunikuar pozitivisht me ekipin klinik. "Kryeministri nuk është vetëm kolegu dhe shefi im, por edhe miku im, dhe mendimet e mia janë me të dhe familjen e tij".

33 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page