top of page

17-vjeçari Vata...


Ylli kelt i jep dhuratë presidentit shqiptar pasi 'miq të veçantë' i japin Hoops dhuratë

Adoleshenti i rritur në Lanarkshire ka qenë jashtë vendit për të paraqitur dhuratën.


Presidenti shqiptar Ilir Meta është takuar me talentin e Lanarkshire Rocco Vata – dhe ka marrë një dhuratë nga Celtic. 17-vjeçari - i cili ka lindur në Wishaw dhe është rritur në Hamilton - është një nga perspektivat premtuese të Hoops.

Ai është stërvitur me ekipin e parë me raste pas paraqitjes së tij mbresëlënëse në ekipin e akademisë dhe të Ligës së Ulët 'B'. Djali i ish-yllit të Celtic dhe ndërkombëtarit shqiptar Rudi, ata janë rikthyer për të vizituar liderin e seniorit Vata.

Një foto e babait dhe djalit së bashku me Metën u postua në llogarinë zyrtare të presidentit në Twitter, teksa ata siguruan një flamur nga fitorja e titullit të Celtic në Premiership gjatë sezonit 2021/22.

18 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page