top of page

Është cikël dashuria


Është cikël dashuria


Nga Betriçe Balliçi


Mos u ndje në faj Me zemrèn e copëtuar në duar Mos më bëj të qaj. Është cikël dashuria Dikur vdes dhe ajo Si një trumcak në dëborë. Mos qaj Tani që po ikën rrugës ku Veç vije. Dhe mos u përpiq Të gjesh njè shkak Jo çdo përfundim e ka një përgjigje. Është cikël dashuria Si një zjarr i madh Flakëron deri sa digjet.

9 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page