top of page

Çorapet e Nënes


Gjelina Xhika

Çorapet e Nënes

Më kujtohet Nëna kur bënte Çorape... Të më ngrohte këmbët nga dimri i acartë, Më merrte në prehër më puthte ballin, Ti je dhe mbetesh diamanti im i artë.


Sot marr çorapet edhe se jan ngrisur, Ja marr vajtimit shpërthej në lot, Ato duar më rritën me dhan dashuri, Sa mall unë kam stë gjej më dot.

Ngushëlloj veten me portretin tëndë, Mbi komedin sikur je gjall, Dua Nënën ti ndjejë aromën, Mu dogj ky shpirt ndjen shumë mall! Gjelina Xhika

44 views0 comments

Commenti


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page