top of page

Çaste poetikeÇaste poetike


Nga Rovena Shuteriqi


Nëse rrugëtimi do më lodhi e male shkëmborë, vrrullin do më ndalin, si zanë mali mbi bjeshkë do fluturoj, do injoroj ngricën dhe acarin.

Ndër krahë do marr pendë shqiponje edhe pse këmbët ia kalojnë maratonamakut. Largësia deri tek ty më jep zotësi Hermesi, perëndesha Afërditë, tek ty, do më ndali.

6 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page