top of page

Ç’ËSHTË KY SHKËMB?


NJE POEZI NGA MYSLIM MASKA

C’ESHTE KY SHKEMB?

Ç’ështe ky shkëmb

Që zbret nga qielli?

Thonë

Se do shuhet bota!...

Jooo- tha Dantja dhe Homeri:

Do jemi të gjallë akoma…

Gjersa çupkat

Prej ylberi

I bëjnë çunat të harbojnë… Athinë, 16 –NENTOR, 2023.

Dhe po lindin bukuroshe…

69 views0 comments

Commenti


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page