top of page

ZOTI NUK MË THOTË HARROJE


Sabit Rrustemi

Zoti nuk më thotë harroje as Zemra

Një mal ndjenjash qepet Çepurit deri në Majë Kodre te ajo Tumë

Shtigjet zik - zake i ka mbuluar dushku

E paecura ime ka ngecur hapësirës së pashkelur të trupit Tënd

Pa i kthjellur sytë më ikën e më kthehesh rrallë e përmallë përmes ndonjë ëndrreje të re

E dashur po e deshe malin qe ku jam po e lype detin në shpirtin tim e ke

Dhe mua të tërin thellësive të paprekura

Asgjë s mund të të ofroj më shumë pos qenies sime të rinuar prej dashurie( 1tetor 2014 - 9 nëntor 2020)

22 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page