top of page

Zjarri në Surrey: Qendra e vaksinimit Covid evakuohet...


Zjarri në Surrey: Qendra e vaksinimit Covid evakuohet ndërsa shpërthen zjarri - 'mund të nuhasë erë'

Një qendër Vaksinimi u evakuua pasi një zjarr shpërtheu në ndërtesën në Surrey.

Qendra e vaksinimit shpërthen në flakë, mjeku britanik futet në ndërtesë për të shpëtuar dozat e vaksinës. Një mjek ka bërë një gjest heroik në Britani, pasi u fut në një qendër vaksinimi që ishte në flakë, për të shpëtuar dozat e vaksinës kundër koronavirusit.

Ngjarja ndodhi në Surrey, ku personat që ishin nisur për të marrë vaksinën, u kthyen mbrapsht pas thirrjeve të zjarrfikësve. Por para se zjarri të digjte gjithçka një mjek u kthye përsëri në ndërtesë, ndërsa u pa duke tërhequr një enë të madh frigoriferike, që mbante dozat e vaksinës kundër koronavirusit.

“Një nga mjekët po dukej shumë i shqetësuar dhe në një moment ne pamë atë duke vrapuar për t’u futur në ndërtesën në flakë. Ishte një gjest i mahnitshëm, ai i shpëtoi të gjithë dozat e vaksinave”, tha një dëshmitar.

Surrey Heartlands CCG tha se qendra po përdorej si një vend vaksinimi në atë kohë dhe se furnizimi i vaksinës është siguruar.

"Lokacioni po përdorej si vend i vaksinimit në atë kohë dhe falë stafit dhe vullnetarëve, të gjithë në ndërtesë u evakuuan në mënyrë të sigurt.

21 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page