top of page

Zjarri në autobus në Bullgari: 12 fëmijë mes 46 personave të vrarë nga zjarri tmerrues


Zjarri në autobus në Bullgari: 12 fëmijë mes 46 personave të vrarë nga zjarri tmerrues pas aksidentit vdekjeprurës në autostradëTë paktën 46 persona kanë vdekur – përfshirë fëmijë – nga zjarri i autobusit

Pamjet tronditëse tregojnë autobusin e djegur në Bullgari

Zyrtari i ministrisë bullgare Nikolai Nikolov tha se 12 fëmijë ishin në mesin e viktimave të zjarrit.

Ai tha se ose "autobusi mori flakë dhe u rrëzua, ose u rrëzua dhe më pas mori flakë" ndërsa ishte në autostradën Struma në Bullgarinë perëndimore.

Pamjet treguan automjetin e djegur të rrethuar nga zjarrfikësit dhe ekipet e emergjencës që kishin shkuar me shpejtësi në vendngjarje, e cila u mbyll.

Shkaku i përplasjes tragjike dhe zjarrit është ende duke u hetuar - por raportet lokale thonë se ai mund të ketë goditur një bordurë ose një parmak.

Shtatë persona janë dërguar në spital me djegie pasi janë hedhur nga autobusi i djegur – dhe 46 persona kanë vdekur pas tragjedisë.

Në bordin e autobusit ishin 53 persona, thanë zyrtarët.

10 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page