Vritet me thikë një shqiptar 21 vjeçar në HounslowVritet një shqiptar me thikë në Hounslow

Policia ka raportuar për një ngjarje të rëndë të ndodhur në Hounslow. Sipas njoftimit në fjalë thuhet se një i ri ka mbetur i vdekur pas një goditje të dyfishtë me thikë në perëndim të Londrës. pasi detektivët arrestuan dy persona. Njoftimi thotë se, Renato Geci, 21 vjeç, u sulmua gjatë një përleshje në një adresë në Granville Avenue, Hounslow rreth orës 3.20 të mëngjesit të hënën. Policia u thirr dhe gjeti Z. Geci dhe një tjetër shqiptar, gjithashtu në të njëzetat e tij, të plagosur me thikë. Përkundër përpjekjeve më të mira të shërbimeve të urgjencës, ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes në 4.23 të mëngjesit. Njeriu i dytë u dërgua në spital, por menjëherë ai ishte liruar nga spitali.

Renato u trajtua nga oficerët dhe ndihmësmjekët në vendin e ngjarjes, por ai vdiq në 4.23 të mëngjesit. Këtë mëngjes (e enjte, 25 mars), një burrë 31-vjeçar u arrestua nën dyshimin e vrasjes dhe një grua 27-vjeçare u arrestua nën dyshimin për të ndihmuar një shkelës të ligjit. Të dy janë në paraburgim në një stacion policie në South West London.

109 views0 comments

Shkrimet e fundit