top of page

Viktimat e vrasjes në Barnet dhe Elstree janë zbuluar nga policia


Viktimat e vrasjes në Barnet dhe Elstree janë zbuluar nga policia

Viktimat e vrasjes në Barnet dhe Elstree janë zbuluar nga policia


Dy meshkuj, vrasjet e të cilëve u lidhën pasi një trup u gjet në bagazhin e një makine janë zbuluar nga policia.

Scotland Yard tha se detektivët janë të përfshirë në një “hetim kompleks” për vdekjen e shtetasit shqiptar Arber Fesko, 30 vjeç, pa adresë fikse, dhe Shkelqim Paja, 31 vjeç, një shqiptar nga Kosova, i Rowley Way, në veri të Londrës. Trupi i Z. Fesko u gjet në bagazhin e makinave në një korsi të largët afër Parkut Scratchwood të A1 Barnet Bypass, në 19 Dhjetor. Një ekzaminim pas vdekjes dha shkakun e vdekjes me plagë me thikë në qafë dhe gjoks. Trupi i Z. Paja u gjet në Hogg Lane, në Elstree, më 20 dhjetor. Ai vdiq nga plagët me thikë në gjoks.

Oficerët e Komandës së Krimeve Speciale po përpiqen të përcaktojnë një afat kohor të plotë të asaj që ndodhi dhe familjet e viktimave po mbështeten nga oficerë të specializuar. Besnik Berisha, 42 vjeç, nga Martock Gardens, Friern Barnet dhe Kaziku Tuwisana, 31 vjeç, pa asnjë adresë fikse, janë akuzuar për vrasjet me vdekje.

39 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page