top of page

Vendimi i çiftit për të hequr dorë nga familja mbretërore


Princi Harry dhe Meghan Markle në Pallatin Kensington pasi njoftuan angazhimin e tyre në vitin 2017.Credit ... Facundo Arrizabalaga / Agjensia Evropiane e Pressphoto

Vendimi i çiftit për të hequr dorë nga familja mbretërore


Megxit, si Brexit para kësaj, ka qenë një moment jashtëzakonisht sqarues. Përhapja e dashurisë për Princ Harry dhe Meghan Markle nga komentariatet liberale, përfshirë republikanë të dyshuar, ka qenë befasuese. Vendimi i çiftit për të hequr dorë nga familja mbretërore, pasi ata duan të mbajnë titujt e tyre dhe pjesën më të madhe të të ardhurave të tyre mbretërore, është paraqitur si “pasoja e pashmangshme, e turpshme e racizmit të Britanisë dhe mediave të saj”. Pa një copë provash, është thënë se “arsyeja pse shumë janë kthyer kundër këtij dyzimi të zgjuar është se Britania e Madhe Brexit është urryese dhe fanatike”.

Në kundërshtim me paragjykimet britanike të pretenduara, elitistët liberalë kanë zbuluar të tyren. Dhe duke mbrojtur skllavëruar këtë princeshë kundër turmës gjoja brutale, ata kanë zbuluar se sa lehtë mund të përdoret politika e identitetit për të mbrojtur ato të privilegjit të mirëfilltë.

9 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page