top of page

Vdes ish-sekretari i Përgjithshëm i SHBA-së, Colin Powell


Ish-sekretari i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colin Powell, është ndarë nga jeta në moshën 84 vjeçare. Powell vdiq pasi e humbi betejën me COVID-19. “Gjenerali Colin L. Powell, ish-sekretar i Shtetit dhe Kryetar i Shefave të Stafit, ka vdekur sot në mëngjes pas komplikimeve nga COVID-19”, ka shkruar familja e tij në Facebook. “E kemi humbur një bashkëshort, baba gjysh të mrekullueshëm dhe një amerikan të madh”, kanë shtuar ata.

39 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page