top of page

UNË DHE MILINGONA


NJË LIRIKË NGA MYSLIM MASKA

UNË DHE MILINGONA

Si t’ia bëjmë?-

Më pyeti milingona!

Kur e mora në pëllëmbë, e përkëdhela:

Që te bëhet

Më e bukur bota

Hap – mbyll sytë është jeta!...

Ç’të të them,

Dhe pse jam NJERI!

Jeta është një mister…

Është një pabesi

Ti e puth

Ajo me thonjë të çjerrë,

Prapëse prapë është një mrekulli…

33 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page