top of page

U ekzekutua para familjarëve, Flamur “Alex” Beqiri një nga më të kërkuarit në Suedi


Flamur “Alex” Beqiri

U ekzekutua para familjarëve, Flamur “Alex” Beqiri një nga më të kërkuarit në Suedi

(detajet e reja)


Ekzekutimi i Flamur Alex Beqiri para gruas dhe fëmijës së tij në Londër në prag të Krishtlindjes ka qenë i lidhur me disa vrasje gangland në Suedi, ku ai dikur ishte një nga burrat më të kërkuar të vendit, MailOnline mund të zbulojë sot.Flamur ‘Alex’ Beqiri, 36 vjeç, ishte mbushur me plumba ndërsa gruaja e tij duke ulëritur Debora shikonte ngjarjen me tmerr jashtë shtëpisë së tyre.

Z. Beqiri, motra e të cilit është Missé Beqiri, që ka luajtur te “Real Housewives of Cheshire”, dhe vëllai i saj 36-vjeçar, Flamur Beqiri, kishte nënshtetësi suedeze dhe njihej me emrin “Aleks”.

Beqiri u trajtua nga një mjek dhe një infermiere që jetonte në të njëjtën rrugë të pasur pranë Thames, por nuk mund të shpëtohej .

Policia në Suedi po punon me Scotland Yard për rastin sepse ‘disa’ nga ish bashkëpunëtorët dhe miqtë e tij janë vrarë pasi ai emigroi në Mbretërinë e Bashkuar tre vjet më parë, një burim i tha gazetës Sydsvenskan në Malmo, ku ai u rrit pasi u transferua atje nga një komunitet shqiptar në Kosovë.

Një rast përfshinte mikun e tij Naief Adawi, 33 vjeç, i cili ishte në shënjestër të një sulmuesi sirian në një bandë bande goditur para një dyqani falafel në Malmo në gusht.

Në vitin 2008 ai u cilësua si një nga burrat më të kërkuar të Suedisë pasi detektivët thanë se ai ishte pjesë e një unaze ndërkombëtare të kontrabandës së drogës që transferoi 2 milion can kanabis në Skandinavi.

Policia tha në atë kohë që ata besuan se Beqiri iku në kufi me këmbë të zhveshura, por akuzat për drogë u rrëzuan më vonë. Në vend të kësaj, ai u shpall fajtor për trajtimin e paligjshëm të mallrave të kontrabanduar, përfshirë cigare dhe alkool, dhe iu dha dënimi me kusht.

94 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page