top of page

TI JE JETA, TI JE E NESËRMJA


Solidaritet me popujt e dëmtuar nga tërmeti.


Doja, të isha thjesht një dorë Në se duhej për ju, e ngrohtë. Zemra shkrin akullin e ftohtë, Pranë të dëmtuar've të gjorë.


Një nënë vdiq nën rrënoja. Një bijë u ngrit mbi rrënoja. Një jetë mbaroi nën rrënoja. Një jetë u lartua mbi rrënoja.


Një zemër pushoi nën rrënoja. Një zemër regëtiu mbi rrënoja. Jeta mes dhimbjeve triumfoi. E nesmja, shpresën do t'lartësojë!


Pranë popullit turk, Dardania Gjakun e Aortës për ndihmë Nisur dhe bijtë nga Shqipëria A ka më të shtrenjtë se sytë?!

35 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page