top of page

Tani ka 41.903 raste në MB


Harta e koronavirusit në Londër: Numri i saktë i rasteve në çdo bashki si kapital total arrin në 10.764


Tani ka 41.903 raste në MB


Shifrat më të fundit nga Public Health England tregojnë që numri i rasteve të koronavirusit në Londër po afron 11,000. Që nga ora 9 e mëngjesit në 4 prill, rastet e konfirmuara në Mbretërinë e Bashkuar kanë arritur në 41.903. Në Londër 10.764 njerëz kanë testuar pozitivë për virusin. Mjerisht numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar u rrit me 708 gjatë natës, duke arritur në 4,313. Shifrat tani janë lëshuar për të treguar se ku ndodhen në Londër të gjitha rastet. Brent ka rastet më të konfirmuara, duke arritur në 663 ndërsa Barnet gjithashtu ka shumë raste me 589. Kingston dhe Richmond në South West London kanë rastet më të pakta me përkatësisht 144 dhe 175.


Numri i rasteve në çdo bashki në Londër. Sa raste të koronavirusit janë konfirmuar atje ku jetoni?

Barking dhe Dagenham 183

Barnet 589

Bexley 221

Brent 663

Bromley 434

Camden 263

Croydon 515

Ealing 445

Enfield 300

Greenwich 283

Hackney dhe City of London 304

Hammersmith dhe Fulham 230

Haringey 246

Harrow 422

Hounslow 194

Hillingdon 295

Hounslow 285

Islington 226

Kensington dhe Chelsea 240

Kingston mbi Thames 144

Lambeth 577

Lewisham 408

Merton 271

Newham 412

Redbridge 252

Richmond mbi Thames 175

Southwark 586

Sutton 208

Kulla Hamleti 288

Waltham Forest 313

Wandsworth 454

Westminster 338

Lajmet vijnë ndërsa Mbretëria e Bashkuar është në fundjavën e dytë në mbyllje.

Me masa të rrepta në vend për të qëndruar në ambiente të mbyllura dhe rregullat për distancimin shoqëror, ekziston shpresa se çështjet e Mbretërisë së Bashkuar do të fillojnë të rrafshohen shumë shpejt, sipas këshilltarit shkencor të qeverisë, Profesor Neil Ferguson.

33 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page