top of page

TË RROSH DHE NJË ORË…


NjË POEZI NGA MYSLIM MASKA

TË RROSH DHE NJË ORË…

Kur të putha

U drodh mali…

Kështu mu duk mua!

Kur më puthe

Mu shemb jeta

Që aq shumë e dua…

Po kur pashë një bebush

Që më tundëte dorën…

Thashë,

Është e bukur bota

Të rrosh

qoftë dhe një orë…

19 – 3 – 2023, Athinë.

34 views0 comments

Commentaires


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page