top of page

TË RROSH…


NjË POEZI NGA MYSLIM MASKA

TË RROSH…

Të rrosh është

Më bukur se të vdesësh,

Të vdesësh,

Është më bukur se të rrosh

Kështu thonë filozofët

Egjiptianë!

SOKRATI I MADH,

Kur zbriti nga qielli

E puthi të shoqen në ballë

Dhe i tha:

Ti je jeta Dritëzimi

Por dhe varri i njerëzimit…

7 – 4 – 2023 – Athinë.

23 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page