top of page

Stinē covidi


Agim Bajrami

Jashtē bēn kaq ftohtē dhe unē po kthej nē shtēpi Me mantelin e dimrit i veshur Nē kafene ka kaq tym , pērzier me raki Dhe njerēz qē kolliten pa reshtur.


Mē ka ikur dēshira e shoqērive tē zhurmshme Me biseda pa fund dhe me zēra Eh , kēto i pērkasin njē kohe tē dikurshme Covidi i ka fshirē tē tēra.


Dikur mē pēlqente tē shetisja gjatē bregut Gjatē vjeshtēs dhe verēs sē nxehtē Kēmbeja shakara me shitēsit e peshkut Dhe isha i lumtur vērtetē.


Tashmē dal gjithē drojē nga shtēpia e ftohur Me hapa tē ngurtē dhe tē brishtē. Ju shmangem gjithkujt , qē dikur e kam njohur Dhe ata bējnē .kētē gjē sigurisht.


Jashtē bēn ftohtē dhe unē po kthej nē shtēpi I padukshēm si ajri dhe i zi si njē xhind Jam pjesē e kēsaj bote , mbēshtjellê me mērzi Dhe me simptomat e saj ngjyrē covid.

16 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page