top of page

Shkarkohet Kryetari i PD-së Dega Britani e Madhe…Nga Sekretar Organizativ i Degës PD Britani e Madhe

Shkelzen Rustemaj

Mbledhja e shkarkimit

E FUNDIT/ Shkarkohet Kryetari i PD-së Dega Britani e Madhe…


DEKLARATE:


Shkarkohet Kryetari i PD-së Dega Britani e Madhe.


Duke pare zhvillimet e fundit brenda Partise Demokratike dhe me kerkesë te pjesës më të madhe të anetareve, mblidhet Kryesia e PD-së Dega Britani e Madhe.


Nje pjese e anetareve ngrenë shqetesimin, pasi kishte kohë ku Kryetari i Degës i kishte bllokuar ne rrjetet sociale dhe pikërisht në FB. Duke pare që vete Kryetari e kishte ndarë rrugën politike, me pjesen më të madhe të anetareve të kryesisë, nuk kishte mbetur asgjë tjetër vetem ana formale për shkarkimin e tij dhe si rrjedhojë sot me Dt.16/01/2022, në mënyre unanime u votua për perjashtimin e z.Naim Hasanit si Kryetar i Deges së PD-së Mbreteri e Bashkuar.


-Kryesia perbehet nga 15 anetar, perjashtuar Kryetarin.

-9 anetar kanë qënë prezent:

Shkelzen Rustemaj

Enkeleid Omi

Arjan Borufi

Lutfi Vata

Davida Deda

Shkelqim Plisi

Sokol Ndosha

Jeta Muslija Rustemaj

Sadri Lushaj


një anetar për arsye shendetesore ka qënë online : Imanuel Caushi


– 3 anetar nuk kanë marrë pjesë në mbledhje:


Gazmend Cufaj, Leda Bona, Halil Kabashi.


-2 anëtar kanë dhënë doreheqjen:


Elenica Mishto dhe Perparim Pavdeja.


Kryesia e Deges PD Britani e Madhe


Sekretar Organizativ i Degës PD Britani e Madhe

Shkelzen Rustemaj

50 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page